Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak
Warsztaty „Krajobraz Letni”
2020-08-06
Dnia 21 lipca 202 roku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu. „Razem tworzymy kreatywny świat”. Są one początkiem cyklu warsztatów rozwijających kreatywność, samodzielność, ciekawość naszych uczestników.

Spotkanie poprowadziła Pani Aneta Przepłata Mazepa malarka z zamiłowania, członek Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej, która z uczestnikami projektu podzieliła się swoją wiedzą i ważnymi elementami tworzenia obrazów. Tematem warsztatów był „Krajobraz Letni”, który doskonale wpasował się w nasz plener, zajęcia malarskie dla dzieci przebiegły w przyjaznej atmosferze w pięknej Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.
Podczas pierwszego warsztatu malarskiego dzieci samodzielnie namalowały własne obrazy, dowiedziały się jak przygotować farby ze składników, które można kupić w zwykłym sklepie spożywczym, jak można domowym sposobem przygotować akwarelę, temperę i farbę olejną, bo wybór farby to nie tylko kwestia koloru – każda inaczej schnie i pokrywa malowane powierzchnie. 
Warsztat składał się z szeregu różnego rodzaju ćwiczeń, które uczestnicy będę mogli powtarzać samodzielnie w domu. Dzieci wykazały się kreatywnością, doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, stworzyły wspaniałe dzieła, które w dalszym etapie projektu zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.
Zajęcia sprawiły niesamowitą radość uczestnikom. Wzięły w nich udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego oraz dzieci z Domu Dziecka z Nowej Grobli.  

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi Krupie za pomoc w organizacji
i udostepnienie miejsca do przeprowadzenia warsztatów w Kresowej Osadzie.

Galeria
Wiadomości
2020-09-21 Najnowsza wiadomość
W poniedziałek 21 września wybraliśmy się na lubaczowski rynek. Naszym głównym celem było wzięcie udziału w akcji charytatywnej: „Nakrętki dla Sandry”.
2020-06-26 Najnowszy film
Dziękujemy za nominację  #Szlachetna Paczka Lubaczów , z przyjemnością przyłączamy się do zabawy i pompujemy dla Ali. Do podjęcia wyzwania nominujemy: - Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, - Centrum Medyczne „Kormed” w Lubaczowie, - Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Lubaczowie, - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej, - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Leżajsku, - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Przemyślu, - oraz Parafię Rzymsko – Katolicką św. Stanisława w Lubaczowie
Galeria