Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Projekt Marta
Szczęśliwy przedszkolak
Spotkanie ze zwierzętami
2020-10-05
Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone corocznie 4 października, w dzień wspominania w Kościele Powszechnym św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt, ekologów i ekologii.

Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy i narodowość, dlatego każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993r. Jego obchody mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, która także ma swoje prawa.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła również zorganizowała obchody tego Dnia. W ramach tych obchodów grupa uczniów wraz z opiekunami, korzystając z pięknej pogody, zachowując wszelkie środki ostrożności, dnia 5 października wybrała się na wycieczkę do Załuża, gdzie odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne, w którym znajduje się mini zoo oraz inne różnorodne atrakcje. Tym razem jednak najbardziej interesowały nas zwierzęta, których w zoo znajduje się ponad 30 gatunków. Mają one do dyspozycji taką powierzchnię, na której żyją prawie jak na wolności. Zwierzęta czują się tutaj swobodnie i nie uciekają na widok ludzi. Są ufne i towarzyskie, dlatego możemy stwierdzić, że jest to wymarzone miejsce do obcowania z przyrodą i zwierzętami.

Wyjeżdżając na wycieczkę zabraliśmy ze sobą: marchewkę, zboże i trochę zieleniny, aby pokarmić zwierzęta znajdujące się w gospodarstwie.

O tym jak dobrze czuliśmy się podczas wyjazdu oraz jak udało nam się karmienie zwierząt niech świadczą wykonane przez nas zdjęcia.

 

L.W.

Galeria
Wiadomości
2020-11-29 Najnowsza wiadomość
W październiku w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie odbyło się rozstrzygniecie konkursu ,,Bezpieczna droga do szkoły - bezpieczna szkoła".
2020-11-09 Najnowszy film
Materiał udostępniły: Bernadeta Kuchta, Beata Gardzielik
Galeria