Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak
III Podkarpackie Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku
2019-11-02
25 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami po raz pierwszy wzięli udział w III Podkarpackich Spotkaniach Artystów Nieprzetartego Szlaku, organizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Fundację Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku są przeglądem teatralnym.  Główne cele imprezy to: doskonalenie warsztatu ( artystycznego, organizacyjnego) terapeutów, nauczycieli, zajmujących się artystami niepełnosprawnymi oraz tworzenie środowiska osób, zajmujących się działalnością teatralną i muzyczną oraz wzmacnianie ich motywacji do dalszych działań twórczych (budowanie środowiska  twórczego bez elementów rywalizacji).  Organizatorzy promują ideę pracy nie dla, ale razem z osobami niepełnosprawnymi.     
W tym roku, posiadając status uczestnika- obserwatora, z zaangażowaniem oglądaliśmy występy innych artystów, a w przerwach pomiędzy występami włączaliśmy się do wspólnej zabawy: śpiewaliśmy piosenki oraz braliśmy udział w zabawach i konkursach. Wszystko utrzymywało się w konwencji tematu przewodniego na ten rok: „Baśnie i Legendy”. Mieliśmy również możliwość wziąć udział w warsztatach- omówieniach z udziałem profesjonalnych konsultantów, specjalizujących się w dziedzinie teatru, teatroterapii, z zakresu pedagogiki i terapii. Miały one charakter ogólnej dyskusji, w której każdy mógł wyrazić swoją opinię, mając na uwadze rozwój grupy teatralnej, jej instruktora oraz całego środowiska teatralnego.
Impreza była radosnym, twórczym spotkaniem, inspirującym do aktywnych działań kulturalnych z tymi wszystkimi, którym przez życie iść jest ciężej, a którzy pomimo tych  trudności, ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości i zaangażowania…

E.G.

 

Galeria
Wiadomości
2020-06-03 Najnowsza wiadomość
Dziś masz okazję pomóc wiośnie rozrzucać kwiaty po łące- zaznaczyć je, kopiować i wklejać w programie Paint.
2020-05-19 Najnowszy film
Kończymy dziś tydzień wspomnień o Janie Pawle II.  Dziękujemy za to, co otrzymaliśmy i czego nauczył nas Ojciec Święty. Obiecujemy wnosić w nasze życie to, co pozostawił nam w duchowym Testamencie.
Galeria