Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak
Projekt Marta

„SZCZĘŚLIWY PRZEDSZKOLAK,

ZWIĘKSZENIE MIEJSC  W OWP W SOSW  LUBACZÓW”

Współpraca z Miejskim Przedszkolem Nr 3 w Lubaczowie daje dzieciom możliwość lepszego poznania się, zawarcia znajomości, zdobycia nowych umiejętności zarówno w relacjach społecznych, jak również w zakresie doskonalenia zdolności manualnych na zajęciach ceramicznych. Matriały niezbędne do przeprowadzenia warsztatów zostały sfinansowane w ramach Projektu „Szczęśliwy przedszkolak, zwiększenie miejsc w OWP w SOSW Lubaczów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Na pierwszym spotkaniu dzieci lepiły muchomory, usprawniały swoje ręce wykonując szereg ćwiczeń z wykorzystaniem gliny. Spotykając się po raz drugi przedszkolaki miały możliwość samodzielnego pomalowania profesjonalnym szkliwem już wypalonych w piecu prac. Zainteresowanie nową technika plastyczną było bardzo duże, dzieci zadawały pytania, były bardzo ciekawe jak będą wyglądały ich prace wypalone po raz drugi.
Po zakończeniu warsztatów ceramicznych był czas na wspólną zabawę - budowanie z klocków, wcielanie się w rolę kucharza i klientów restauracji, układanie puzzli, gry planszowe i wiele innych możliwości integrowania się z rówieśnikami. 

A.L.

Inegracyjne zajęcia ceramiczne w "Wesołej Trójeczce" - szkliwienie

 

Wiadomości
2020-11-18 Najnowsza wiadomość
Zapraszamy do udziału w konkursie literacko - artystycznym
2020-11-09 Najnowszy film
Materiał udostępniły: Bernadeta Kuchta, Beata Gardzielik
Galeria