Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak

WOLONTARIUSZE z pasją

Uczniowski Klub Sportowy „Zet-Es” przy Zespole Szkół im. gen. J. Kustronia realizuje projekt „Wolontariat Szkolny” w ramach dofinansowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Realizacja projektu odbywa się przy współpracy młodzieży-wolontariuszy z Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie oraz dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie (Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy).

__________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________

Zadanie publiczne realizowane jest w okresie 01. 09. 2016 - 31. 12. 2016
w następujących etapach:

  • Wyjazd integracyjny i zajęcia plastyczne w plenerze w miejscowości Susiec,
  • Zawsze aktywni - ćwiczenia fitness, gry i zabawy sportowe,
  • Teatr Kukiełkowy cieni -wspólnie tworzymy bohaterów bajek,
  • Warsztaty ceramiczne - wykonujemy ozdoby z gliny,
  • Wyjazd na basen - aktywność ruchowa.

 

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie młodzieży w umiejętności społeczne i realizowanie twórczych działań na rzecz innych. Realizacja projektu ma na celu rozpropagowanie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży Zespołu Szkół im. gen. J.Kustronia w Lubaczowie i zainteresowanie ich niesieniem pomocy innym oraz zachęcanie ich do  różnego rodzaju akcji wolontarystycznych. W ramach projektu zostaną zorganizowane wyjazdy integracyjne, zajęcia plastyczno-artystyczne oraz organizacja aktywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej przy udziale wolontariuszy z Zespołu Szkół im. gen, J.Kustronia w Lubaczowie.

Poprzez aktywność społeczna i swoją pracę wolontariusze będą mieli możliwość osobistego rozwoju i odczuć satysfakcje z pracy wolontariusza jakim jest radość i zadowolenie drugiego człowieka.

Projekt  „Wolontariat szkolny” umożliwia podjęcie współpracy szkoły, ucznia oraz  środowiska skupionego wśród szkoły: rodzicami, przedstawicielami organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami społecznymi.

Opracowały: Karolina Skiba, Justyna Świtalska, Karolina Weiss

 

Źródło: www.zs-lubaczow.com

 

GALERIA ZDJĘĆ - PLENER MALARSKI - SUSIEC 2016

GALERIA ZDJĘĆ - WYSTAWA PRAC

GALERIA ZDJĘĆ - WARSZTATY CERAMICZNE

Wiadomości
2020-09-18 Najnowsza wiadomość
Za nami ostatni warsztat w ramach Bardzo Młodej Kultury.
2020-06-26 Najnowszy film
Dziękujemy za nominację  #Szlachetna Paczka Lubaczów , z przyjemnością przyłączamy się do zabawy i pompujemy dla Ali. Do podjęcia wyzwania nominujemy: - Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, - Centrum Medyczne „Kormed” w Lubaczowie, - Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Lubaczowie, - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej, - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Leżajsku, - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Przemyślu, - oraz Parafię Rzymsko – Katolicką św. Stanisława w Lubaczowie
Galeria