Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Projekt
Szczęśliwy przedszkolak

Bawimy się z „Kopciuszkiem

W 2005 roku powstał teatrzyk integracyjny „Kopciuszek”, w którym uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nawiązali współpracę z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie, opiekunami zostały Pani Ewa Bogusz i Pani Edyta Misztal, Pani Małgorzata Tryniecka, Pani Agnieszka Dudzic – Drozd.
Wspólnie spędzany czas zaowocował nie tylko dobrą zabawą, zawarciem nowych znajomości i przyjaźni, ale także wieloma spektaklami, m. in : „Pchła Szachrajka”, „Dwanaście miesięcy”, „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Brzydkie kaczątko”.
Dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie dzięki zajęciom teatralnym, przygotowywaniu scenografii, rekwizytów, kostiumów, odgrywaniu ról rozwijają swoją wyobraźnię, kształtują samodzielne myślenie oraz otwartą postawę wobec otoczenia.
Aprobata i uznanie ze strony publiczności buduje zaufanie do samego siebie, a bycie zauważonym i docenionym powoduje wyraźny wzrost samooceny i poczucia własnej wartości.
Przedstawienia wystawiamy nie tylko na uroczystościach szkolnych ale bierzemy również udział w Wojewódzkim Festiwalu Sztuki Dzieci i Młodzieży Głębiej Upośledzonych Umysłowo organizowanym przez nasz ośrodek, w Festiwalu Nauki organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1.

 

Wiadomości
2019-11-09 Najnowsza wiadomość
5 listopada.2019 r. kl. I A wybrała się centrum Lubaczowa, aby odwiedzić Artists Galery przy ul. Kopernika 1 w Lubaczowie.
2019-10-31 Najnowszy film
Galeria
2019-10-29 Najnowsza galeria