Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak

GRUPA WSPARCIA 
dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną 

działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Lubaczowie 
prowadzi spotkania w dwóch zespołach:

  • Rodzice dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka.
  • Rodzice dzieci starszych, którzy w życiu codziennym borykają się z nieco innymi problemami.

 

Spotkania w ramach grupy organizują i prowadzą:

- Agata Babij

- Renata Sieradzka - Koperczak

- Anna Wit

- Joanna Ozimek

-  Alicja Wit

- Małgorzata Tryniecka

- Anna Wrona

- Agnieszka Szpyt

- Agata Lechowicz

- Elżbieta Sopel

 

Głównym celem spotkań jest dzielenie się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością intelektualną. Jest to czas dla rodzica na podzielenie się doświadczeniem z innymi rodzicami, na wyjaśnienie nurtujących go pytań i problemów.

Kontakty te dają poczucie więzi i oparcia, a oprócz tego pozwalają odnaleźć nowe, sprawdzone przez innych,  wartościowe sposoby radzenia sobie w różnych  sytuacjach.

Oprócz rozmów i wymiany doświadczeń prowadzone  są również zajęcia psychologiczno - warsztatowe mające na celu integrację rodziców oraz wyposażenie ich w umiejętności psychologiczne oraz zorganizowanie przestrzeni do możliwości odreagowania stresów i napięć dnia codziennego. Spotkania, w większości, odbywają sie bez udziału dzieci.   

 

 


 

Wiadomości
2020-09-21 Najnowsza wiadomość
W poniedziałek 21 września wybraliśmy się na lubaczowski rynek. Naszym głównym celem było wzięcie udziału w akcji charytatywnej: „Nakrętki dla Sandry”.
2020-06-26 Najnowszy film
Dziękujemy za nominację  #Szlachetna Paczka Lubaczów , z przyjemnością przyłączamy się do zabawy i pompujemy dla Ali. Do podjęcia wyzwania nominujemy: - Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie, - Centrum Medyczne „Kormed” w Lubaczowie, - Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Lubaczowie, - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. ks. Karola Wojtyły w Mszanie Dolnej, - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Leżajsku, - Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli oddział w Przemyślu, - oraz Parafię Rzymsko – Katolicką św. Stanisława w Lubaczowie
Galeria