Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Szczęśliwy przedszkolak

GRUPA WSPARCIA  

dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

 

W spotkaniach oprócz rodzin biorą udział specjaliści pracujący z dziećmi w ośrodku: pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci SI, terapeuci EEG Biofeedback, fizjoterapeuta.

Rodziny dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera uczestniczą w regularnych spotkaniach, w trakcie których każdy może podzielić się swoimi problemami i doświadczeniami, omówić trudne sytuacje i niepokoje związane z dzieckiem. Przedstawić postępy dziecka lub regres na danym etapie rozwoju. Ponadto każde ze spotkań poświęcone jest określonej tematyce. Rodzice mogą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą funkcjonowania dzieci, możliwości stymulowania ich rozwoju, kontynuowania terapii w domu. Uczą się jak można się uporać z trudnymi emocjami, radzić sobie ze stresem, skąd czerpać radość i energię.

W ramach grupy wsparcia prowadzone są zajęcia otwarte dla rodzin dzieci objętych wczesnym wspomaganiem. Mają one na celu ukazanie jak pozytywny wpływ na dziecko ma zorganizowana zabawa, jak wiele może nauczyć, zintegrować rodzinę i jak wiele radości daje nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

 

Grupa wsparcia dla dzieci ze spektrum autyzmu

HARMONOGRAM SPOTKAŃ .docx HARMONOGRAM SPOTKAŃ .docx Pobierz plik
 

KONTAKT:
Grabowska Marzena
tel. +48 884 002 200
Zespół Placówek im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 145
37 - 600 Lubaczów

 

Wiadomości
2020-01-09 Najnowsza wiadomość
9 stycznia 2020 r. odbył się, po raz trzeci w naszym Ośrodku, Koncert Noworoczny pod hasłem „Kolęda dla aniołka”. Główne cele, przyświecające imprezie to rozwijanie talentów wokalnych, tanecznych, kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych kolęd, pastorałek i utworów świątecznych oraz integracja ze środowiskiem lokalnym.
2019-10-31 Najnowszy film
Galeria
2020-01-16 Najnowsza galeria