Zespół Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubaczowie
Projekt Marta
Szczęśliwy przedszkolak

GRUPA WSPARCIA  

dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

 

W spotkaniach oprócz rodzin biorą udział specjaliści pracujący z dziećmi w ośrodku: pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci SI, terapeuci EEG Biofeedback, fizjoterapeuta.

Rodziny dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera uczestniczą w regularnych spotkaniach, w trakcie których każdy może podzielić się swoimi problemami i doświadczeniami, omówić trudne sytuacje i niepokoje związane z dzieckiem. Przedstawić postępy dziecka lub regres na danym etapie rozwoju. Ponadto każde ze spotkań poświęcone jest określonej tematyce. Rodzice mogą pogłębić swoją wiedzę dotyczącą funkcjonowania dzieci, możliwości stymulowania ich rozwoju, kontynuowania terapii w domu. Uczą się jak można się uporać z trudnymi emocjami, radzić sobie ze stresem, skąd czerpać radość i energię.

W ramach grupy wsparcia prowadzone są zajęcia otwarte dla rodzin dzieci objętych wczesnym wspomaganiem. Mają one na celu ukazanie jak pozytywny wpływ na dziecko ma zorganizowana zabawa, jak wiele może nauczyć, zintegrować rodzinę i jak wiele radości daje nie tylko dzieciom ale i dorosłym.

 

Grupa wsparcia dla dzieci ze spektrum autyzmu

HARMONOGRAM SPOTKAŃ .docx HARMONOGRAM SPOTKAŃ .docx Pobierz plik
 

KONTAKT:
Grabowska Marzena
tel. +48 884 002 200
Zespół Placówek im. Jana Pawła II
ul. Kościuszki 145
37 - 600 Lubaczów

 

Wiadomości
2020-11-29 Najnowsza wiadomość
W październiku w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie odbyło się rozstrzygniecie konkursu ,,Bezpieczna droga do szkoły - bezpieczna szkoła".
2020-11-09 Najnowszy film
Materiał udostępniły: Bernadeta Kuchta, Beata Gardzielik
Galeria